ZŠ a MŠ Kořenského

3. 5. 2024

Školní ples

Vážení rodiče, milé děti,

s potěšením Vás informujeme, že ve čtvrtek 30. května pořádá škola ve spolupráci se školním parlamentem další ročník

Š K O L N Í H O  P L E S U .

Letošní ples bude výjimečný tím, že slavíme 130. výročí naší školy a také se rozšiřují prostory školy o nové patro s moderními učebnami, prostornou knihovnou, útulným klubíkem a dalším zajímavým školním zázemím.

Termín: 30. 5. 2024

Čas: 17:30 - 21:30

Místo: sál v budově ZŠ Kořenského

Cena: 150 Kč (místo k sezení)/200 Kč (místo u stolu)

Stejně jako v minulých letech bude zajištěna živá hudba, občerstvení a bohatý doprovodný program (předtančení, volba krále a královny plesu, tombola).

Předpokladem účasti na plesu je společenský oděv. Žáci prvního stupně se plesu mohou zúčastnit pouze v doprovodu dospělé osoby.

Věcné dary do tomboly jsou vítány.

Případný výtěžek z akce bude věnován radě rodičů.

Pokud máte zájem o lístky či dotazy k plesu, pište prosím na rutova@zskorenskeho.cz (kapacita sálu je omezena).

O škole

Základní škola Kořenského je státní, malá, plně organizovaná škola, založená v roce 1893. Základní škola poskytuje vzdělání ve všech devíti ročnících cca 340 žákům. Od 1. září 2019 je na ZŠ Kořenského zřízena přípravná třída. Naší vizí je poskytovat žákům výchovu a vzdělání v souladu se školním vzdělávacím programem Otevřená škola 2023, spočívajícím na třech základních pilířích: komunikace - v jazyce mateřském i světových jazycích, využití technologií, rozvoj osobnosti.

Do mateřské školy dochází cca 100 dětí. Jejich vzdělávání probíhá na odloučeném pracovišti na náměstí 14. října ve čtyřech třídách s herní a jídelní částí, stravování je zajištěno vlastní jídelnou a k objektu náleží velké zahrada s herními prvky a mlhovištěm.